"זו החלטה איומה ונוראה, אנחנו מבזים את המתנה שנתן לנו הקדוש ברוך הוא": כך אמר ל"מיינט ראשון" רב העיר ראשון לציון, יהודה דוד וולפא, על ההחלטה שקיבלה אמש מועצת העיר לאפשר פעילות של עסקים בשבת.

כצפוי, הרב מאוכזב ולא מרוצה מההחלטה שהתקבלה, שתאפשר לבעלי עסקים המוכרים מזון לעבוד בשבת- על אף שרוב חברי המועצה תמכו בה. "סיפרו לי על ההחלטה הזה ומדובר בדבר נורא, פשוט נורא", הוא אומר בכאב.

"השם הוא הבוס של העולם, והוא נתן לנו את השבת כמתנה גדולה. היא זו ששומרת עלינו, אנחנו כל כך רוצים לבזות את המתנה שהקדוש ברוך הוא נתן לנו? זה לא מתאים לעיריית ראשון לציון", הוסיף.

רב העיר, יהודה דוד וולפא | צילום: אבי מועלם

למרות שהוא הסמכות הדתית הבכירה בעיר, לרב כמובן לא הייתה זכות הצבעה בעניין, היות ואינו חבר מועצת העיר, כך שהוא הסתמך על חברי המועצה שיביאו לידי ביטוי את עמדתו. "דיברתי עם אחד מחברי המועצה שאמר לי שהוא התנגד, אבל אני לא יודע למה שאר החברים הצביעו בעד חילול השבת".

הוא הוסיף: "לצערי אין לי הרבה מה לעשות בעניין כרב ראשי מלבד לדבר עם מי שצריך כדי לנסות לשנות את החלטתם. אמתין עד שצור יחזור לעירייה ואפגש איתו, אני אביע את כאבי ומורת רוחי על החלטתם. זה נורא ואיום בעיניי".

בכל זאת, הרוב בעיר הם אנשים שאינם דתיים, שמעוניינים בבתי עסק פתוחים בשבת.

"אז מה אם הרוב רוצה?הם ממש מסכנים, תינוקות שנשבו", הוא אומר באירוניה. "וודאי שהם מסכנים, מי שאין לו את השבת הוא מסכן".