הדרך להייטק מתחילה בנעמת ראשון לציון: בשבוע שעבר התקיים טקס מרגש וב הוענקו 40 דיפלומות ל-40 סטודנטים וסטודנטיות בוגרי מסלולי הנדסת ניהול מערכות מתוקשבות והנדסת בניית מכונות, בנוכחות משפחותיהם.

הבוגרים והבוגרות החלו לימודיהם בכיתה י' בתיכון, והמשיכו לעתודה הטכנולוגית של האגף להשכלה על תיכונית בשיתוף גורמי צה"ל, בכיתות יג' יד'.

מדובר במסלול יכול להבטיח את עתידם, כאשר כעת, לאחר סיום לימודיהם, הם ישולבו במערך הטכנולוגי של חיילות רבים בצה"ל בתחומי פיתוח, הדרכה ואחזקה בחיל האוויר, חיל תקשוב, יחידת הניסויים של צה"ל, יחידת הסייבר ועוד.

טקס הענקת הדיפלומה | צילום: פרטי

כמו כן, בתום שרותם הצבאי הם יוכלו להשתלב בתעשיית ההייטק הישראלית באופן ישיר ומיידי, כשהם כבר בעלי ניסיון מקצועי. 

שניים מבין הבוגרים ממשיכים ללמוד בעתודה האקדמית ויסיימו עם תואר מהנדס מחשבים ומהנדס מכונות.

את הטקס כיבדו בנוכחותם ונשאו דברים מרגשים: מנהלת רשת החינוך נעמ"ת גב' מינה שפי, מנהלת אגף חינוך על יסודי בעיריית ראשון לציון גב' אטי אדר, מפקח ראשי מגמת מכונות משרד החינוך ד"ר ירון דופלט, מנהלת מרכזי חינוך טכנולוגיים משרד החינוך גב' נעמה כץ, רכזי המכללה מר מאיר מרדלר ומר יקי בן ניסן שיבחו את הבוגרים על הישגיהם ואף ציינו את הבוגרים והבוגרות שסיימו את לימודיהם בהצטיינות יתרה.

הבוגרים במעמד חלוקת הדיפלומה | צילום: פרטי

מנהלת התיכון והמכללה הטכנולוגית גב' אראלה גליקמן שאול ציינה: "ההחלטה שקיבלתם ללמוד בתיכון טכנולוגי ולדחות את השרות הצבאי כדי להמשיך ללימודי הנדסאי/ת הקנתה לכם הזדמנות להתגייס לצה"ל עם ידע טכנולוגי, ותאפשר לכם להשתלב בחברת הייטק כמו: אלביט, אינטל, בינת ועוד.

"תודה עמוקה לצוותים ולרכזים שפועלים מתוך אמונה וידיעה שזו הדרך הנכונה עבורכם לסלול לעצמכם מסלול מופלא לעתידכם, שגרמו לכם לכוון אל הכוכבים".